Vendi në gjendje të vështirë nga moti/ Vasili: Kryeministri poston mesazhe romantike, Shqipëria nuk i intereson fare

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka lënë të braktisur qytetarët një kohë ku i gjithëve vendi po përballet me morin e keq, i cili ka lënë të izoluar disa fashtara në verilindje dhe juglinje, pasi janë bllookuar aske rrugore. Përmes një reagimi në profilin zyrtar Vasili vë në dukje mosreagimin e kreut të qeverisë lidhur me gjendjen e vështirë që është krijuar në shumë zona të vendet për shkak të motit të keq, cili vijon të postojë mesazhe romantike të një njeriu në qejfin e tij, të cilit Shqipëria nuk i intereson fare. Vasili shtoi më tej se:  “Ai ekziston vetëm kur duhen zhvatur koncesione dhe tendera qindra milion euro, aty i vjen zëri aty i shpërthen arroganca, histeria dhe demagogjia”.

 

%d bloggers like this: