Rriten shifrat e infektimve dhe viktimave/ 3 humbje jete dhe 477 raste të reja në 24 orët e fundit

Minsitria e Shëndetësisë bëri me dije të mërkurën se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar mbartës të virusit vdekjeprurës 477 persona nga reailizmi i 7 mijë testimeve. Bilanci i viktimave ka pësuar një rritje të ndjeshme krahasuar me një ditë më parë. Sipas të dhënave të përditësuara mësohet se kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, 3 pacientë duke çuar nurim e përgjithshëm të viktimave që nga fillimi i pandemisë në  2,471. Në 24 orët që lam pas, numrin më të lartë të infektimeve, e ka shënuar bashkia Tiranë me 174 raste, e ndjekur nga Shkora 46, Saranda 20 dhe nhga me pak raste në bashkitë e tjera.

%d bloggers like this: