Partia Demokratike publikon listën fituese të Këshillit Kombëtar

Partia Demokratike ka publikuar listën fituese të 300 anëtarëve të Këshillit Kombëtar të kësaj force politike.

Nuk rezultojnë të jenë shpallur shpallur fitues Edit Harxhi, e cila ishte një prej kandidateve për kryetare të PD, dhe Arben Ristani, ish-Sekretar i Përgjithshëm i PD-së.

Ndërkaq në listë janë emra të njohur si Aldo Bumçi, Agim Baçi, Andi Lila, Asllan Dogjani, Jemin Gjana, Glauk Olldashi, Ahmet Prençi.

Dje Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike votoi për anëtarët e rinj të Këshillit.

Lista-fituese-Keshilli-Kombetar

%d bloggers like this: