Propozimi për të shkurtuar pagat dhe pensionet, Vasili: Imoralitet, koncesionet vazhdojnë të paguhen e oligarkët po ashtu

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar lidhur me një lajm që ka qarkulluar në disa medie se është propozuar shkurtimi i rrogave dhe i pensioneve për të përballuar krizën e krijuar nga pandemia.

Postimi i plotë:

Mjeket i quajten heronj tani bejne propozime tu shkurtojne pagen, cfare imoraliteti!

Koncesionet te vazhdojne te paguhen dhe oligarket po ashtu, kurse rrogat te shkurtohen edhe pensionet gjithashtu, cfare paturpesie!

%d bloggers like this: