Flamurtari eliminohet nga kupa e Shqipërisë

Pas humbjes përballë Vllaznisë, Flamurtari është eliminuar nga kupa e Shqipërisë. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-0 për ekipin shkodran që ka ditur mjaft mirë të marrë fitoren dhe kualifikimin për në turin tjetër të kupës. Për shkodranët ishte vendimtar Junior me dy gola.

Pas ndeshjes trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz deklaroi se fitorja ishte e merituar dhe kualifikimi ishte gjithsesi i vështirë, pas rezultatit 2-2 në ndeshjen e parë.

%d bloggers like this: