Video/ Bombë në automjet, shpërthim i fuqishëm në Tiranë, detajet…

Një shpërthim i një automjeti ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premte në rrugën “Ramazan Bogdani” në Tiranë Mësohet se makina, tip Benz CLS, ishte parkuar pranë një pallati në momentin e shpërthimit, shkak për të cilin është bëre bomba që ëshët vendosur  brenda mjetit.    Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:45, ngjitur me “Frigoriferib” në Tiranë,  dhe mësohet se automjeti ka qenë në pronësi të shtetasit Artion Bylyku. Burime për shijak Tv mësojnë se  Bylyku është shprehur në polici se nuk ka pas konflikte dhe nuk e di kush mund të jetë autori i ngjarjes. Ndërkaq policia ka mbledhur kamerat e sigurisë, për zbardhjen e mëtejshme të shpërthimit.

Lini Nje Koment