Protestë e rradhës? Basha pret në seli aleatët, diskutimet

Instesifikohen lëvizjet në selinë blu. Kryetari i demokratëve Lulzim Basha,  ka pritur në zyrë mëngjesin e kësaj të mërkure partitë e vogla opozitare. Në takim ka mbërritur, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe aleatët e vegjël.  Fokusi i disktutimeve është alternativa e opozitës për zgjidhjen e krizës, dhe negociatat e Shqipërisë drjet Bashkimit Evropian, në një kohë ku Gjermania ka vënë 9 kushte, dhe Hollanda ësjtë shprehur kundër. Ndërkohë kujtojmë që në mbledhjen me kryetarët e degëve, Basha kërkoi përshkallëzim të akionit opozitar, dhe daljen në terren të ish deputetëve, ndërkohë që nga ky muaj do të rinisin dhe protestat.

Lini Nje Koment