Skandal/ Ardi Veliu merr 30 mijë euro në muaj nga kriminelët

Teksa skandalet dhe faktet që publikohen për inkriminimin e funksionareve të Partisë socialiste nuk kanë fund, ish kryeministri i vendit Sali Berisha publikon shifra të përfitimeve të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu merr ryshfete të majme nga kriminelët.

Një punonjës policie në Drejtorinë e Tiranës i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha ku i shkruan se, Drejtori i Përgjithsëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu merr ryshfete të majme nga kriminelët. Punonjësi i policisë shkruan se drejtori Ardi Veliu merr paga të majme nga kriminelët në muaj nga 30 mijë euro dhe i bëjnë dhuratë shtëpi 250 mijë euro.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Polici dixhital akuzon Ardi Eskobarin per ryshfete te majme nga kriminelet!

Ai ndeshkon policet pse ndihmuan gazetaret me sistemin TIMS per te investiguar per kriminelet. sb

PERSHENDETIE Z.DR.BERISHA..JAM NE AGJENT I POLICISE NE DREJTORINE E TIRANES DHE KISHA NJE SURPRIZE PER DREJTORIN E PERGJITHSHEM ARDI VELIU QE NA HEQ VREJTIE KUDREJT RRYQFETEVE QE MERR NGA KRIMINELET E VENDIT TONE, NDAJ AKUZES QE NDIHMUAM GAZETARET PER PERDORIMIN E SISTEMIT TIMS.

PERSONI NE FJAL BEHET LLAF ISHTE NE KERKIM PREJ SHUME KOHESH DHE SIPAS Z. ARDI VELIU NE ZDUHET TE BEJME PUNEN TONE ME NDERE, SEPSE ZOTERIA ESHTE I KORRUPTUAR QE MERR PAGA TE MAJME NGA 30.000€ NE MUAJ, DHE I BEJNE DHURATA SHTEPI 250.000 € PER TE MBAJTUR KRIMINELET NE KUSHTET DHE SITIATAT E VESHTIRA SIC, JAN GRABITJE, PLAGOSJE, VRASJE.

JU LUTEM PUBLIKOHENI CFAR NJERZISH KEMI NE KRYE TE POLICIS SE SHTETI… MOS I NDODHTE NDONJE GJE NJEREZVE TE ARDI VELIUT SE ME VRAP SHKON DREJTORI I POLICISE NE VEND NGJARJE… KJO ESHT ABSURDE POR RRYQFETI ESHT I EMBEL.. RESPEKTE Z. DR BERISHA…ANONIM

%d bloggers like this: