Video/ Terror te Teatri: Gaz lotsjellës, lëndohet qytetari

Vijon protesta në Teatrin Kombëtar. Qindra forca policore kanë rrethuar godinën ku ka pas përplasje të vazhdueshme me aktivistët artistët e qytetarët të cilët tashmë janë ngujuar brenda në Teatër. Situata sa vjen e tensionohet, dhe efektivët e pranishëm nuk kan kursyer as gazin lotsjellës, ku si pasojë ka mbetur i lënduar një qytetar. Në videon e mëposhtme shihet qartë momenti ku qytrtari mbeti i lënduar ndërkohë që  dhuna policore ka qënë e pranishme gjatë gjithë ditës së sotme. Kujtojmë që forcat policore kanë mbërritur herët në mëngjes këtë të merkurë, prania e së cilëve është parë si presion nga protestuesit. Ata shprehen se nuk do ta lejojnë shembjen e Teatrit dhë mësyerjen e tij nga patrullat me urdhëra qeverie.

 

Lini Nje Koment