Termet në Korçë, banorët në panik lënë shtëpitë, dalin në rrugë

Lëkundjet e forta të tërmetit që u ndjenë në Korçë kanë terrorizuar banorët, të cilët braktisën shtëpitë dhe dolën në rrugë e sheshe.

Tërmeti i dytë ka qenë 7 minuta pas të parit dhe me magnitudë 3.4. Mësohet se njerëzit janë tmerruar pasi lëkundjet kanë qenë shumë të forta.

Rajoni i Korçës ka qenë më i prekur nga tërmeti muajt e fundit.

%d bloggers like this: