Partia Demokratike nis fushatën për zgjedhje të parakohshme

Lideri i opozitës së bashkuar Lulzim Basha ka mbledhur në një takim drejtuesit e bashkive të djathta në selinë blu. Burimet bëjën të ditur se pjesë e diskutimeve ka qenë organizimi i strukturave për t’u përgatitur për zgjedhje të parakohshme si dhe vijueshmërinë e aksionin opozitar.

Ndërkohë kryedemokrati do të vazhdojë me turin e takimeve të tij me qytetarët në rrethe të ndryshme të vendit.

Të premten Basha do të vijojë me axhendën e tij duke mbledhur Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar”, thanë të njëjtat burime.

Lini Nje Koment