Digjet makina në Elbasan, zjarrëvënie e qëllimshme

Një makinë është përfshirë nga flakët në Elbasan.  Në orët e para të mëngjesit  ka rënë zjarr  në mjetit tip “Pasat”, në pronësi të shtetasit E.Ç. i cili ishte i parkuar në rrugë pranë banesës. Mësohet paraprakisht se mjeti që u pëtfdhi nga flakët është djegur pjesërisht.

Nga hetimet e deritanishme, dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes,  identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Lini Nje Koment