Basha mbrrin para Teatrit Kombëtar tenton të çajë kordonin e policisë

 

Në mbështetje të artistëve dhe qytetarëve para Teatrit Kombëtar mbrriti lideri demokrat Lulzim Basha. Ai u bashkua me protestuesit e tjerë dhe tentori te hynte brenda godinës nga hyrja kryesore, por nuk u lejua nga Policia e Shtetit.

Ai shoqërohet nga ish- deputetë të tjerë dhe ndodhet në vijën e parë të protestuesëve.

%d bloggers like this: