Basha drejt Teatrit Kombëtar

Në mbështetje të artistëve dhe qytetarëve para Teatrit Kombëtar po shkon lideri demokrat Lulzim Basha. Pra tij aty kanë qenë edhe eksponentë të tjerë të opozitës të cilët janë shprehur se do qëndrojnë kraj qëndrestarëve të TK.

Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, shteti i Edi Ramës ka urdhëruar policinë e Lleshit që të rrethojë Teatrin Kombëtar, duke ndaluar artistët dhe njerëz të tjerë që të mbrojnë teatrin.

%d bloggers like this: