VIDEO/ Bie bastioni i dytë/ Pas Vlorës revolta shpërthen në Fier

Qytetarët e Fierit kanë zgjedhur të protestojnë sot kundër keqqeverisje e cila ua ka vështirësuar dhe bërë të pamundur jetesën në Shqipëri. Ata marshuan rrugëve të qytetit, e teksa u informuan për agjendën e kryeministrit Rama në Fie rata vendosën të bllokonin rrugën.

Si gjithmonë, Rama ia ka dalë të shkojë në aktivitet falë ndihmës së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi i cili ka zbarkuar në këtë zonë qindra forca speciale.

Përplasjet e policisë me protestuesit kanë shkuar deri në dhunë, ku forcat e policisë ishin ato që përdorën forcën. Të mbrojtur me skafandra dhe mjete special ata dolën përballë qytetarëve duke penguar protestën e tyre.

Në videot e mëposhtme ju mund të shikoni gjithçka që ka ndodhur sot në Fier.

 

 

 

 

 

 

 

 

%d bloggers like this: