Dita e flamurit, presidenti Meta uron shqiptarët

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka uruar 28 nëntorin, ditën e flamurit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kreu i shtetit ka zgjedhur të urojë shqiptarët në 106-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë me një poezi të recituar nga dy nxënës të shkollës 9-vjeçare të Rrozhajës.

Gëzuar Ditën e Flamurit Kombëtar!🇦🇱Një urim të veçantë për çdo shqiptar kudo ndodhet, me këtë poezi, të recituar me shpirt, shumë dashuri dhe emocion nga dy nxënëse shqiptare të shkollës 9-vjeçare në Dacaj të Rozhajës.🇦🇱

Posted by Ilir Meta on Tuesday, 27 November 2018

“Gëzuar Ditën e Flamurit Kombëtar!Një urim të veçantë për çdo shqiptar kudo ndodhet, me këtë poezi, të recituar me shpirt, shumë dashuri dhe emocion nga dy nxënëse shqiptare të shkollës 9-vjeçare në Dacaj të Rozhajës”, shkruan Meta.

Lini Nje Koment